piątek, 19 Lip 2024
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Czeladź Wielka – Dorf Tscheletz (1288), Czhelacz (ok. 1300), allodium…

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Kaplica w Płoskach

Kaplica w Płoskach Kaplica w Płoskach

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

  Neogotycki kościół w Wąsoszu pochodzi z końca XIX w.…

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół to dawny zbór ewangelicki św. Mateusza. Jego budowę rozpoczęto…

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. NMP Królowej Świata w Sądowelu

Kościół p.w. MB Królowej Świata w Sądowelu wybudowany w 1822…

Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu

Aktualności

Drukuj

O pocieszycielko, rzuć Twe wejrzenie!

7 października obchodziliśmy w całym Kościele wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji w naszej parafii zorganizowano po raz pierwszy procesję różańcową ulicami naszego miasta – z kościoła św. Józefa Obl. NMP do kościoła Niepokalanego Serca NMP.

Procesję poprzedziła uroczysta Msza święta koncelebrowana przez naszych duszpasterzy, podczas której homilię wygłosił ksiądz proboszcz Jan Węgielski, przypominając historię ustanowienia wspomnienia Matki Bożej Różańcowej.

W procesji wzięło udział około 200 naszych parafian, którzy szli niosąc dwie chorągwie i dwa sztandary Maryjne oraz obraz Matki Bożej. Dzieci niosły różaniec, a młodzież pochodnie. Pozostali kroczyli z zapalonymi świecami odmawiając różaniec.

Mamy nadzieję, że teraz co roku we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – święto patronalna dla wszystkich Róż Różańcowych uda nam się zgromadzić licznie na eucharystii, po której krocząc wspólnie ulicami naszego miasta będziemy prosić Maryję, by miała tę miejscowość i nas w swej opiece jak w 1571 roku chrześcijan pod Lepanto.

Nr konta parafii:
Bank Spółdzielczy
w Górze,
Oddział Wąsosz,
Rachunek nr:
52 8663 0007 0008 0020 4378 0001

117964
Dziś1
Wczoraj2
W tym tygodniu10
W tym miesiącu33
Ogółem117964
Twoje IP: 192.168.2.80
unix 0.0
Aktualnie 12