piątek, 19 Lip 2024
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Czeladź Wielka – Dorf Tscheletz (1288), Czhelacz (ok. 1300), allodium…

Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej Kościół p.w. św. Stanisława Bpa w Czeladzi Wielkiej

Kaplica w Płoskach

Kaplica w Płoskach Kaplica w Płoskach

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

  Neogotycki kościół w Wąsoszu pochodzi z końca XIX w.…

Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu Kościół p.w. św. Józefa Obl. NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół to dawny zbór ewangelicki św. Mateusza. Jego budowę rozpoczęto…

Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół p.w. NMP Królowej Świata w Sądowelu

Kościół p.w. MB Królowej Świata w Sądowelu wybudowany w 1822…

Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu Kościół p.w. NMP Królowej Świata  w Sądowelu

Aktualności

Drukuj

Rodzina Różańcowa

Ponad 3 tysiące pielgrzymów przybyło 12 października br. do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Wśród pątników znaleźli się także uczestnicy Archidiecezjalnej Pielgrzymki Członków Żywego Różańca – w tym 30 osobowa grupa z naszej parafii.

 

Pielgrzymka była okazją do integracji tych, tak bardzo ważnych w życiu Kościoła, wspólnot modlitewnych. Uczestnictwo w Pielgrzymce stało się okazją do wymownego świadectwa wiary w Roku Wiary oraz zachętą do codziennej, systematycznej modlitwy różańcowej w ramach przynależności do Parafialnych Kół Żywego Różańca.

Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza św. odprawiona w bazylice bardzkiej z homilią ks. infułata Adama Drwięgi, proboszcza katedry wrocławskiej, którą koncelebrowało wielu kapłanów w tym nasz ksiądz proboszcz Jan Węgielski. Pielgrzymi uczestniczyli także w modlitwie na szlaku kaplic różańcowych.

Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, 15 sierpnia 1959 r. przypominał, że Bardo „usadowiło się w przełomie Nysy Kłodzkiej, tworząc południowe wrota do Polski. Tymi właśnie wrotami weszło do Polski chrześcijaństwo i u tych wrót Królowa Polski założyła jedną ze swoich stolic". Figura Matki Bożej Bardzkiej to najstarsza drewniana rzeźba romańska zachowana na Dolnym Śląsku.

„Wszyscy są zachwyceni tym spotkaniem, porwani modlitwą. Już oczekujemy na przyszłoroczne spotkanie" – mówił ks. Marian Biskup, dyr. Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitarnej Wrocławskiej – organizator tej pielgrzymki.

W naszych świątyniach i kaplicach w miesiącu październiku wspólnie rozważamy tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, polecając Panu Bogu sprawy Kościoła i Ojczyzny a także nasze osobiste radości i troski Od Matki Bożej ponownie uczymy się zawierzenia siebie, swojej teraźniejszości i przyszłości, Bożej Opatrzności.

Aby jednak wraz z końcem października nie skończyła się ta „nasza nauka" Rodzina Różańcowa – największa grupa modlitewna w naszej parafii zaprasza wiernych – w każdym wieku – do zasilenia jej szeregów.

Zasadniczym zadaniem Róż Różańcowych, jest modlitwa różańcowa, która dla Wspólnoty jest jakoby elektrownią duchową, która zasila nas mocą Bożą i pobudza nas do czynu apostolskiego, czyli do praktycznej działalności apostolskiej.

Rodzina Różańcowa stara się być dla duszpasterzy grupą SOS w sprawach modlitewnych i nie tylko. Ze względu na to, że niektóre Róże w naszej parafii istnieją już od 1945 roku, musimy liczyć się z faktem, że wielu naszych członków odeszło do Pana. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do podjęcia modlitwy różańcowej.

Do obowiązków członka Żywego Różańca należy:
1. Odmawianie codziennie jednego dziesiątka różańca.
2. Udział w comiesięcznej zmianie tajemnic.
3. Częste przystępowanie do sakramentów św. oraz udział w nabożeństwach maryjnych.
4. Szerzenie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.
6. Udział w pogrzebie członka Żywego Różańca oraz modlitwa za spokój jego duszy.

Na czele każdego koła, czyli Róży stoi zelator lub zelatorka. Każda Róża ma swą kolejną numerację oraz patrona.

Zmiana tajemnic ma miejsce zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. W Wąsoszu po Mszy świętej o godzinie 10:00, a na wioskach po każdej Mszy świętej tego dnia. Mszę św. poprzedza modlitwa różańcowa – jedna część różańca.

Nr konta parafii:
Bank Spółdzielczy
w Górze,
Oddział Wąsosz,
Rachunek nr:
52 8663 0007 0008 0020 4378 0001

117964
Dziś1
Wczoraj2
W tym tygodniu10
W tym miesiącu33
Ogółem117964
Twoje IP: 192.168.2.80
unix 0.0
Aktualnie 11